Скільки калорій в ложці меду?

У чайній ложці меду — близько 20 кілокалорій. В столовій ложці — близько 65 кілокалорій.

Ми виходимо з того, що в чайній ложці 7 грамів меду, у столовій – 21 грам, а середня калорійність меду – 304 кілокалорії на 100 г.

Калорійність окремих сортів меду може відрізнятись. Все, також, залежить і від розміру ложки 🙂

Скільки важить літра меду?

Вага літри зрілого меду (без посуду) поливається від 1,38 до 1,45 кг. Менша вага свідчить про те, що мед має надлишок вологи та може зіпсуватись.

Якщо врахувати вагу тари, то літрова банка меду має важити орієнтовно 1,8 – 1,9 кг, а трилітрова — від 2,25 до 2,4 кг.

Чи може мед скиснути?

І так, і ні.

Мед не скисає, якщо він дозрілий і відкачаний вже після того, як бджоли запечатали його у стільнику. Такий мед має низьку частку вологи та, відповідно, високу концентрацію цукрів. Бактерії, які провокують скисання, просто не можуть розвинутись у такому середовищі.

І навпаки, якщо пасічник поспішив і відкачав незрілий мед, він майже гарантовано скисне.

Чи псується мед?

При правильному зберіганні якісний мед не псується. Навіть через декілька тисяч років: мед знаходили у єгипетських гробницях у цілком їстівному стані.

Головна причина практично необмеженого терміну зберігання меду криється у хімічному складі меду. Високий відсоток цукру, мало води, а також присутність у незначній кількості перекису водню створюють умови, у яких бактерії просто не можуть вижити.

Все ж мед може скиснути, якщо в ньому зависокий відсоток вологи. Це може статись наприклад, якщо пасічник зібрав мед незрілим, або якщо мед зберігають у вологому середовищі (в цьому випадку мед просто втягне вологу з повітря).

Який мед не кристалізується?

Справжній мед, незалежно від сорту, кристалізується завжди. Це тільки питання часу. Одні сорти меду, як наприклад соняшниковий, можуть кристалізуватися навіть за декілька місяців. Інші, як акацієвий, можуть не кристалізуватись декілька років.

На швидкість кристалізації меду впливають декілька факторів. Дізнайтесь більше за посиланням: https://promed.in.ua/krystalizatsiia-medu/

Що таке мед?

Мед — це їжа, яку бджоли (і деякі інші комахи) запасають на зиму.

Переважно бджоли роблять мед з нектару рослин, але буває також падевий мед.

У своїй основі, мед — це комбінація простих цукрів: фруктози й глюкози. Також до складу меду входять вода, інші цукри, вітаміни, мінерали, амінокислоти та ензими.

Склад меду залежить від сорту: липовий, гречаний, соняшниковий, ріпаковий, акацієвий. Найбільше цінують акацієвий мед. Мед зібраний з різних рослин називають луговим, або медом з різнотрав’я. Травневий мед бджоли збирають у квітучих садах.

Попри те, що люди вживають мед з незапам’ятних часів, з медом пов’язано досить багато міфів. Деякі з цих міфів розвінчуємо тут: https://promed.in.ua/mify-i-cikavi-fakty-pro-med/